Повірка ваг в Україні, Києві, Львові, Дніпрі, Одесі
Повірка ваг в Україні, Києві, Львові, Дніпрі, Одесі
Відповідно до Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», ваги - ваговимірювальна техніка (обладнання) яка використовується у сфері державного регулювання забезпечення єдності вимірювань, підлягає повірці.
Повірка вагів це?
Повірка ваг – це процедура перевірки, що проводиться з метою підтвердження відповідності засобів вимірювань метрологічних характеристик.
Чи потрібна повірка ваг в Україні?
Відповідно до Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» В обов'язковому порядку повірці підлягають засоби вимірів, допущені до застосування у сфері державного регулювання забезпечення єдності вимірів. Наприклад, при здійсненні торгівлі, наданні послуг поштового зв'язку, виконанні робіт з розфасовки товарів, провадженні діяльності в галузі охорони здоров'я, державних облікових операцій тощо.
Закон України "Про метрологію та метрологічну діяльність"
Стаття 8. Засоби вимірювальної техніки
- 1. У сфері законодавчо регульованої метрології застосовуються засоби вимірювальної техніки, які відповідають вимогам щодо точності, регламентованим для таких засобів, в установлених умовах їх експлуатації.
- 2. Експлуатація засобів вимірювальної техніки, що застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології (далі - законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки), здійснюється за дотриманням правил застосування таких засобів, встановлених у нормативно-правових актах, та вимог щодо їх експлуатації, встановлених в експлуатаційних документах на такі засоби .
- 3. Законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки, які мають елементи або функції настроювання, повинні мати захист від вільного доступу до зазначених елементів та функцій (включаючи програмне забезпечення) з метою запобігання несанкціонованому втручанню.
- 4. Законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки дозволяється застосовувати, випускати з виробництва, ремонту та продажу і видавати напрокат лише за умови їх відповідності цьому Закону та іншим нормативно-правовим актам, що містять вимоги до таких засобів вимірювальної техніки.
Стаття 17. Повірка засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації
- 1. Законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці та повірці після ремонту.
- Щодо законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, може також проводитися позачергова, експертна та інспекційна повірка.
- 3. Суб'єкти господарювання зобов'язані своєчасно з дотриманням встановлених міжповірочних інтервалів подавати законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, на періодичну повірку.
- 6. Порядок проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, та оформлення її результатів, а також норми години, необхідної для проведення повірки таких засобів, встановлюються нормативно-правовими актами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері метрології та метрологічної діяльності.
- 7. Повірка законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, проводиться за методиками повірки, що визначаються нормативно-правовими актами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері метрології та метрологічної діяльності, або національними стандартами.
Хто перевіряє повірку ваг?
ДП "Держпродспоживслужба"
Хто робить повірку ваги?
Стаття 17. Повірка засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації
5. Повірка законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, проводиться:
- науковими метрологічними центрами, які мають міжнародно визнані калібрувальні та вимірювальні можливості за відповідними видами та підвидами вимірювань, та/або із застосуванням національних еталонів;
- науковими метрологічними центрами, метрологічними центрами та повірочними лабораторіями, уповноваженими на проведення повірки відповідних засобів.
- Делегування науковими метрологічними центрами, метрологічними центрами та повірочними лабораторіями, визначеними цією частиною, своїх повноважень щодо проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, іншим особам або залучення ними будь-яким способом до цієї діяльності осіб, які не мають відповідних на ті повноважень, що забороняється.
Як часто потрібно робити повірку ваги?
Повірка ваги проводиться не рідше ніж 1 раз на рік.
Повірка ваги вартість, ціна?
Вартість повірки варіюється в залежності від типу ваг, максимального межі зважування, і точності (похибки). Організації які мають право проводити перевірку самі встановлюють ціну на перевірку терезів. Тому вартість перевірки можна дізнатися безпосередньо в організації, яка проводить перевірку.
Де повірити ваги?
Перелік організацій, які мають право проведення повірки, розміщений на офіційному сайті Міністерства економіки України: "База даних про наукові метрологічні центри, метрологічні центри та повірочні лабораторії, уповноважені на проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації"
Що буде якщо не повірити ваги?
Кодексом України про адміністративні правопорушення статтями -1,172 передбачено штраф.
Висновки
Повірка ваг – це не просто формальність, а гарантія точності вимірів та відповідності законодавству. Регулярна повірка ваг дозволить вам уникнути проблем з контролюючими органами, підвищити довіру клієнтів та оптимізувати виробничі процеси.
Купити ваги з повіркою | Декларацією відповідності | калібруванням - ves.com.ua