Як вибрати термінал збору даних?
Термінал збору даних (ТЗД) є портативним комп'ютером, оснащеним власною пам'яттю та операційною системою (WIN CE, WINMobile, Android), зчитувачем штрих-кодів, графічним дисплеєм і клавіатурою. Залежно від потреб термінал може мати додаткові модулі. серед іншого: Зчитувач RFID, зв'язок WIFI, GPRS/3G, зчитувач відбитків пальців або камера.
Можна сказати, що сучасні мобільні термінали збору даних – це спеціалізовані смартфони, за допомогою яких ми можемо не лише зчитувати, рахувати та фільтрувати коди на етикетках товарів, а й одразу зберігати інформацію в базі даних. Можливість передачі даних у систему – один із елементів, що відрізняє звичайний зчитувач штрих-кодів від мобільного терміналу. Хоча зчитувач може лише зчитувати та відображати дані з етикетки, термінал може зберігати та обробляти ці дані за допомогою встановленого програмного забезпечення.
Сучасні мобільні термінали використовують вбудовані модулі бездротового зв'язку (Wi-Fi, Bluetooth, GPRS/LTE) для віддаленого зв'язку з серверами, що суттєво прискорює та полегшує дії, пов'язані зі збиранням та документуванням даних.
Мобільний термінал є незамінним інструментом для більшості компаній роздрібної та складської сфер. Ми використовуємо їх для різних видів операцій – від відстеження складських запасів до дій, пов'язаних із надходженням та доставкою товарів до магазинів. Вони використовуються, серед іншого: найчастіше перевірка цін та рівня запасів, введення нових замовлень або отримання та видача товарів. Вони забезпечують точне та точне введення даних, підвищену продуктивність та ефективність.
З цієї причини подібні пристрої часто використовуються в роботі торгових представників, кур'єрів, збирачів та насамперед працівників складу, полегшуючи збирання та обробку даних про асортимент.
Елементи, на які слід звернути увагу при виборі збирача даних
Перш ніж ви почнете шукати термінал або збирач даних, необхідно ретельно розглянути потреби вашого бізнесу. На цьому етапі варто поставити кілька важливих питань:
- Вам потрібний збирач даних для використання у приміщенні чи на відкритому повітрі?
- Що ви скануватимете (коди)?
- Вам потрібний збирач даних для збирання даних чи просунутий мобільний термінал?
- Як часто використовуватиметься збірник даних?
- Скільки ресурсів ви скануватимете щодня?
- Яким буде операційне середовище пристрою?
- Яка типова відстань сканування (5-50 см? 1-2 м? 2-12 метрів?)?
- Наскільки мобільні ваші співробітники та як товар розташовується на складі?
Відповіді на ці та подібні запитання дозволять вам звузити пошук та включити до нього пристрої з конкретними параметрами.
Складські колектори використовуються працівниками складу, полегшуючи збирання та обробку даних про асортимент.
Операційна система, процесор та оперативна пам'ять ТЗД
В цьому випадку варто вибирати ТЗД з Android - з його новішими версіями. В основному це пов'язано з практичними міркуваннями та дружнім та інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом. Із системою Android легко впораються навіть люди, які ніколи раніше не користувалися збирачами. Другою перевагою є той факт, що Android постійно підтримується виробником, чого, на жаль, не можна сказати про системи Windows Mobile.
Обов'язково перевірте, яка версія Android зараз встановлена на вашому пристрої.
Варто переконатися, що програма буде працювати з програмним забезпеченням, що управляє операційною системою цієї моделі. Нам необхідно знати, чи зможемо і до якої версії оновити операційну систему. Іншими словами, чи поточна версія Android має вбудовану підтримку наступної версії.
Це важливо через безпеку та технічну підтримку, що надається пристроям, що працюють на певній версії Android.
Тут варто нагадати, що технічна підтримка безпеки, яку пропонує Google для конкретної версії Android, становить 18 місяців з дати випуску до закінчення продажу або не менше 36 місяців. У кращому випадку ми захищені до 3 років з моменту покупки пристрою новою версією Android, чого в деяких випадках може бути недостатньо.
При покупці також слід враховувати характеристики та параметри, такі як обсяг оперативної пам'яті, пам'яті SD, процесора і внутрішньої пам'яті. Від них залежить швидкість роботи та обробки даних у збирачі даних.
Типи сканерів
Однією з найважливіших проблем при виборі правильного сканера є тип вашої скануючої голівки. Існує два основних типи сканерів.
Лазер
Це найвідоміший тип сканера. Він використовує червоний діодний лазер для зчитування відбивної здатності чорних та білих ділянок штрих-коду. Лазерні сканери можуть зчитувати лише стандартні лінійні (1D) штрих-коди довжиною від кількох см до 12 метрів (залежно від розміру штрих-коду). Їхньою перевагою, безперечно, є невисока ціна в порівнянні з 2D-зчитувачами.
Імідж-сканер
Він завантажує 1D та 2D зображення, а також захоплює зображення для аналізу. Перевага цих камер у тому, що орієнтація штрих-коду при зчитуванні не є важливою. Для лазерів тримайте курсор горизонтально по штрих-коду. Сканер сканує детальніше, тому ви можете прочитати код під будь-яким кутом.
Завдяки точності зчитування та універсальності використання імідж-сканер все частіше стає стандартним обладнанням для збирачів даних. Це стосується практично більшості нових і розроблюваних нині збирачів даних.
Діапазон сканера
Складачі даних також відрізняються діапазоном сканерів:
- Коротка дальність (менше 0,5 метра). Ці типи збирачів даних призначені для зчитування штрих-кодів та RFID-міток >> з невеликої відстані. Їх найчастіше використовують, наприклад, для авторизації доступу до програми, обліку документів, ідентифікації пацієнтів або обліку робочого часу, а також для збирання великих обсягів даних із документів або посилок, так звана комплектація.
- Стандартна дальність дії (до 1,8 метра). Універсальні збирачі даних, які можна використовувати для читання на складах або під час інвентаризації.
- Велика дальність (до 6-10 метрів). До цієї категорії належать складські термінали, які використовуються для зчитування бірок з продукції, всіх видів машин та пристроїв, транспортних засобів, а також для контролю руху товарів, сировини та матеріалів або контролю виробництва.
- Дуже велика дальність (понад 10 метрів). До цієї групи входять колектори промислового призначення. Вони використовуються для зчитування розташування з великих відстаней, наприклад, кодові дошки, підвішені під дахом або над платформами навантаження.
Розмір дисплея
Довжина діагоналі екрану також є важливим елементом, і тут, звичайно, все залежить від того, для чого нам знадобиться термінал. Якщо збирач даних буде використовуватися для більш складних операцій, буде корисний більший та більш читаний екран, наприклад, 4 або 5 дюймів. Для основних операцій вас може влаштувати дисплей із меншою діагоналлю.
Тип клавіатури
Складачі даних оснащуються різними типами клавіатур та кількістю кнопок, що залежить від попиту та призначення збирача. Залежно від цього розрізняють клавіатури:
- Числовий. Клавіатура містить лише цифри від 0 до 9. За допомогою клавіатури цього типу можна вводити лише штрих-коди.
- Літерно-цифровий базовий. Клавіатура, яка зустрічалась у телефонах старшого покоління. На ній є цифри 0-9, а на кожній кнопці по 3 літери в алфавітному порядку.
- Літерно-цифровий розширений. Розширена версія буквено-цифрової клавіатури з великою кількістю кнопок. У клавіатурі цього типу кожна цифра та літера мають окрему клавішу. Це добре працює, коли ми вводимо у збирач багато тексту.
- На екрані. Термінали нового покоління з великими дисплеями та сенсорними екранами оснащені клавіатурою цього типу. Варто пам'ятати, що цей тип контролера можна використовувати тільки в тому випадку, якщо користувач не повинен носити рукавички.
Вибір клавіатури продиктований потребами та практикою. Якщо співробітники вводять лише цифри, знайдіть зчитувач штрих-кодів із ергономічною для них цифровою клавіатурою. Якщо користувач часто одягає рукавички при наборі тексту на пристрої, вам знадобиться пристрій із більшими клавішами.
Місткість батареї
Місткість акумулятора – важливий параметр, який повідомляє про час роботи терміналу на одному заряді. Якщо пристрій використовується часто і повинен протриматися, наприклад, одну зміну без необхідності заряджання, то шукаємо пристрій з акумулятором максимально можливої ємності, вираженої в мАг.
Корисною функцією, що забезпечує безперебійну роботу терміналу є так звана Гаряче підключення або гаряча заміна. Завдяки цьому ми можемо замінити розряджену батарею на нову під час терміналу.
Тип зарядного пристрою
Настільні зарядні пристрої – це прості та зручні зарядні пристрої, які можна використовувати для заряджання стаціонарного терміналу на робочому місці.
Багатостанційні зарядні пристрої, до яких ми можемо підключити кілька мобільних колекторів на 2, 4 або 20 станцій одночасно.
Зарядні доки, що дозволяють одночасно заряджати пристрій та додатковий акумулятор, а також здійснювати обмін даними між терміналом та ПК.
Робоча обстановка
При виборі мобільного терміналу також слід враховувати середовище, в якому працюватиме пристрій. На вашому складі найвищий рівень пилу? А як щодо тирси чи інших дрібних частинок? Яка вологість повітря? Які умови освітлення? Важливий також тип підлоги на складі (чи падатиме пристрій на м'яку поверхню з килимовим покриттям або на твердий бетон). Залежно від відповідей, ми підбираємо складські термінали, які зможуть задовольнити вимоги робочого середовища.
Стійкість
Важливим аспектом, який слід звернути увагу, є довговічність пристрою. При аналізі параметрів міцності слід перевірити:
стійкість до падіння (більшість пристроїв витримують багаторазові падіння з висоти близько 1,2 м, більш міцні клемилектори - з висоти більше 1,8 м)
стійкість до вологи, пилу та води – чим вище клас герметичності (IP), тим краще. Якщо ви шукаєте збирач даних, який добре впорається зі складними умовами, вибирайте той, у якого клас герметичності IP54 або IP65. Цей тип маркування на терміналі вказує на те, що пристрій буде стійким до пилу, бризок води або різноспрямованих струменів води.
діапазон робочих температур - стандартний робочий діапазон становить -10 до +50, проте доступні також пристрої зі спеціальними екранними та/або акумуляторними нагрівачами, які можуть працювати за дуже низьких температур (навіть до -50)
Комунікація
Складальник даних повинен взаємодіяти з комп'ютером для надсилання інформації до системи — це стандартно. Важливо, як колектор спілкуватиметься з комп'ютером або локальною мережею. Бездротові сканери забезпечують велику мобільність та усувають плутанину в кабелях у будь-якій програмі.
дротове підключення – USB >>, кабель Ethernet або через роз'єм RS232. У терміналі RS232 передача відбувається послідовно та асинхронно. Бездротове з'єднання — порт IRDA (інфрачервоний), Bluetooth > > (2.0+EDR) або бездротова мережа Wi-Fi. (IEEE 802.11). >>
Ергономіка роботи
Також варто враховувати зручність використання. У цьому випадку ми можемо вибирати між вбудованим чи прикріпленим дескриптором або взагалі без дескриптора. У багатьох випадках ідеальним рішенням є пістолетна ручка, що дозволяє комфортно утримувати так званий термінал. Гарматна версія. Дані варіанти терміналів оснащені тригером для сканування штрих-кодів. Читайте також мою статтю: 9 способів покращити ергономіку роботи на складі >>
Спеціалізований збирач даних
У деяких галузях потрібні колектори даних, які відрізняються від звичайних наявністю специфічних функцій або параметрів довговічності. Прикладом може бути медична промисловість. Мобільні колектори у версії для охорони здоров'я зазвичай є білого кольору з антибактеріальним покриттям, стійким до сильних дезінфікуючих засобів. Інший варіант – морозильні колектори, здатні працювати за низьких температур. Варто це взяти до уваги.
Інші параметри, що заслуговують на увагу
- RFID-сканер (радіочастотна ідентифікація) – пристрої, що дозволяють зчитувати RFID-мітки (чіпи).
- Читання нестандартних кодів – читання кодів високої щільності (HD), низької якості та пошкоджених кодів (Fuzzy Scan, DPM)
- GPS – пристрої із GPS-модулями
- Програми для відстеження терміналів через Bluetooth >>
- Доповнена реальність
- NFC >> та пару з іншими пристроями, наприклад, принтерами етикеток зі штрих-кодом >>
- Додаткові аксесуари. Крім того, варто перевірити комплект аксесуарів, які додаються до пристрою або можуть бути придбані окремо.
Серед них варто згадати:
- Пістолетні ручки
- Спеціалізований чохол/кобура
- Зарядна док-станція/зарядний пристрій
- Автомобільний зарядний пристрій
- Кабелі та адаптери
- Ремінь або плечовий тримач
- Додаткове захисне скло >>
Як бачите, існує безліч критеріїв та опцій, які слід враховувати при покупці мобільного терміналу.
Які бренди вибрати?
Вибір марки та моделі завжди має диктуватися конкретними потребами використання. При прийнятті рішень варто звернути увагу на кілька ключових аспектів: довговічність пристрою, якість та тип сканера, продуктивність акумулятора та функціональність залежно від специфіки робочого середовища. Нижче ми представляємо моделі відомих виробників, таких як Zebra та Honeywell, або менш відомих, таких як Datalogic та M3 Mobile. Перегляд таблиць нижче допоможе вам вибрати найбільш підходящий пристрій для вашої компанії.
Якщо ви не можете визначитися у виборі моделі терміналу, телефонуйте нам за номером (063) 939-32-66, або пишіть на електрону пошту ves.com.ua@gmail.com. Наші спеціалісти нададуть усю необхідну інформацію та допоможуть обрати модель терміналу, яка оптимально підійде для рішення ваших завдань. Гарантія на терміналу збору даних забезпечується виробниками, а також нашим сервісним центром.